تدریس ویژگی های خداوند به کودکان

تدریس ویژگی های خداوند به کودکان

Jessica Wolstenholm – January 13, 2016

کسانی که شما را می شناسند به شما اعتماد می کنند. – مزمور 9: 10

مدت زمان نه چندان دور، از فرزندانم (7 و 4 ساله) خواستم بگویند وقتی در مورد خداوند فکر می کنند، به ذهنشان چه چیزی می­رسد. فرزند کوچک­ترم بلافاصله گفت: “عشق” و بزرگترین فرزندم پاسخ داد: “این همان چیزی است که من میخواستم بگویم”. هرچند من هیجان زده شدم که وقتی در مورد خدا فکر می­کنند عشق اولین ویژگی است که به ذهنشان می رسد ، بعدا تحقیقاتی کردم و با خودم فکر کردم که آنها می توانند بیشتر راجع به شخصیت خداوند خوب ما یاد بگیرند. آنها داشتند اذیت می شدند چون به دنبال کلمات توصیفی برای توصیف پدری بودند که تازه شروع به درک او کرده بودند. همانطور که همه ما در ارتباط با خدا رشد می کنیم، کودکان نیز باید او را بشناسند. بنابراین من این فرصت را غنیمت میشمرم تا کلمات قدرتمندی را که می خواهم آنها به طور دقیق بشناسند با بچه هایم به طور عمدی به اشتراک بگذارم . هنگام آموزش فرزندانمان در مورد خدا و سایر زمینه­ های ایمان، ما دوست داریم از زبان ساده ای استفاده کنیم که آن ها بتوانند به یاد آورند. یک مفهوم کلیدی از جمله آیه کتاب مقدس و پرسش است که به یک روش موثر برای مشارکت در مکالمات مذهبی در خانه ما تبدیل شده است. این روش را برای آموزش دادن به فرزندانتان درباره این 10 ویژگی خداوند در میز غذا یا در زمان رانندگی، امتحان کنید. این یک راه ساده برای درگیر کردن بچه ها با خدای شگفت انگیزی است که می خواهد با آنها ارتباط برقرار کند.10ویژگی خداوند که کودکان ما باید بدانند:

  • خدا مقدس است

مفهوم کلیدی: خداوند از همۀ خلقت جدا است. از آنجا که کامل است، از شایستگی و احترام برخوردار است. آیه کلیدی: مقدس، پروردگار ارتش های بهشت ​​است. شکوه او تمام زمین را پر می کند. – اشعیا 6: 3 سوال کلیدی: منظور از احترام به خدا چیست؟ ترس از خدا چگونه است؟

  • عشق

مفهوم کلیدی: عشق بزرگترین ویژگی خداوند است. عشق او پایه و اساس رابطه ما با او و دیگران است. ما عشق میورزیم چون خداوند اول ما را دوست داشته است. آیه کلیدی: و بنابراین ما عشقی که خدا برای ما دارد را می شناسیم و به آن ایمان داریم. خدا عشق است. هر کسی که در عشق زندگی می کند در خدا زندگی می کند و خداوند در او زندگی می کند. سوال کلیدی: یکی از راه هایی که ما می توانیم عشق خدا به دیگران را نشان دهیم چیست؟

  • با ایمان

مفهوم کلیدی: خدا همیشه برای ما وجود دارد و او همیشه به وعده های خود عمل می کند. ما می توانیم به خدا تکیه کنیم؛ او ارزش اعتماد ما را دارد. آیه کلیدی: اگر ما وفادار نباشیم، او همچنان وفادار خواهد بود؛ زیرا او باید با آن کسی که هست رو راست باشد. سوال کلیدی: آیا می توانید به زمانی فکر کنید که خدا به شما یا خانواده تان وفادار بوده است؟

  • خوب

مفهوم کلیدی: خدای ما خدایی خوب است که به فرزندانش هدیه خوبی می دهد. وقتی که در جهان هستی اطرافمان به دنبال  خوبی او بگردیم، او را پیدا خواهیم کرد. آیه کلیدی: چقدر خوبی خوب است، شما آن را برای کسانی که از شما می ترسند ذخیره کرده اید. شما برای کسانی که به شما اعتماد می کنند، کارهای خوب انجام می دهید. – مزامیر 31:19 سوال کلیدی: یک هدیه خوب که خدا به شما داده است چیست؟

  • عاقل

مفهوم کلیدی: خدا همه چیز را می داند، او در هر شرایطی انتخاب درست را می داند. هنگامی که از خدا حکمت را بخواهیم ، او آنچه را که باید بدانیم به ما نشان می دهد. آیه کلیدی: و در او همه گنجینه های عقل و دانش در کمال امنیت نگه داشته شده است. – کولسیان 2: 3 سوال کلیدی: آیا می توانید به یاد آورید زمانی که شما نیاز به حکمت خدا برای تصمیم گیری داشتید؟

  • رحمت

مفهوم کلیدی: برکت، هدیه آزاد خدا برای ما است. این خوبی و عشق او به ما است حتی زمانی که ما سزاوار آن نیستیم. آیه کلیدی: بگذارید، پس از آن، احساس راحتی کنیم که قبل از خداوند متعال به آنجا برسیم. در اینجا فضل وجود دارد و ما می توانیم رحمت و فضل را برای کمک، زمانی که به آن نیاز داریم، دریافت کنیم. – عبرانیان پرسش کلیدی: چه چیزی باعث شده که شما احساس کنید که می دانید فیض خدا برای هر وقتی که به آن نیاز دارید، در دسترس است؟

  • دوست

مفهوم کلیدی: خداوند ما را بسیار دوست دارد و می خواهد با ما ارتباط برقرار کند. او می خواهد دوست ما باشد، و در هر روز از زندگی کنارمان باشد. آیه کلیدی: من الان شما را بنده نمی شمارم … من شما را دوست می دانم … – یوحنا 15: 15 سوال اصلی: به نظر شما دوست خدا بودن چه شکلی است؟

  • شفا دهنده

مفهوم کلیدی: خدا قدرت این را دارد که قلب و بدن ما را سالم کند. او برای سلامتی احساسی و فیزیکی ما اهمیت قائل است. هنگامی که ما دعا می کنیم و از او میخواهیم که به ما کمک کند، می توانیم مطمئن شویم که او می شنود و بهبود می بخشد. آیه کلیدی: کل هستی من، خداوند را تحسین میکند. همه محبت های او را فراموش نکن. خداوند تمام گناهان مرا بخشیده است. او تمام بیماری های من را درمان می کند … او مرا با چیزهای خوب ارضا می کند. – مزمور سوال کلیدی: در مورد زمانی صحبت کنید که خدا تو و یا کسی را در خانواده شفا داده است.

  • تسلی دهنده

مفهوم کلیدی: خداوند در میان تمام شرایط، راحتی را به ما پیشنهاد می دهد. هنگامی که ما اذعان می کنیم که خدا نزدیک است، احساس می کنیم عشق او با صلح و امنیت در اطراف ما قرار دارد. آیه کلیدی: هر وقت که ما دچار مشکل می شود، او ما را آرام می کند، به طوری که ما می توانیم دیگران را هنگامی که دچار مشکل می شوند آرام کنیم. ما می توانیم آنها را با همان آرامشی که خداوند به ما می دهد آرام کنیم. – 2 قرنتیان 1: 4 سوال کلیدی: آیا می توانید زمانی که خدا شما را آرام کرد را به یاد آورید؟

  • چوپان

مفهوم کلیدی: خداوند چوپان ما و راهنمای ما است. او از ما مراقبت می کند همانطور که در زندگی ما را هدایت می کند. آیه کلیدی: خداوند چوپان من است. من همه چیزی که نیاز دارم را دارم- مزمور 23: 1 سوال کلیدی: به نظر شما منظور از رهبری یا هدایت شدن از سمت خدا چیست؟ خداوندی که ما به او خدمت می کنیم، یک پدر دوست داشتنی، قدرتمند، همیشه در هر حال حاضر و تغییر ناپذیر است، که ما را بیش از آنچه که بتوانیم تصور کنیم، دوست دارد. همانطور که من به فرزندانم کمک می کنم تا او را بشناسند، امیدوارم با زیبایی شخصیت او بیشترآشنا شوم. تجدید ایمان ما همانطور که بذرها را در خاک قلب فرزندانمان میکاریم، یکی از بزرگترین هدایایی است که ما به عنوان والدین دریافت می کنیم؛ نمونه ای پر از نیکویی خدا.