خداشناسی خردسالان

نام کتاب: خداشناسی خردسالان

نویسنده: سید محمد مهاجرانی

سال انتشار: 1397

انتشارات: جمکران

معرفی کتاب:

مجموعه ی 15 جلدی «خداشناسی خردسالان» با نویسندگی سید محمد مهاجرانی و تصویرگری مهدیه قاسمی و نیلوفر برومند از سوی انتشارات کتاب جمکران به چاپ رسیده است. این مجموعه که رنگ آمیزی جذابی دارد، به نعمتهای مختلف خداوند پرداخته است. نعمتهای آشکار و پنهانی که گاه خود بزرگسالان هم ممکن است از وجود آن ها غافل شوند. مثل نعمت لبخند یا رنگ های گوناگون در عالم.

شیوه ی روایت نویسنده «اگه همیشه این جور بوداست. یعنی به نعمتها در موقعیتهای مختلف خانه، مدرسه، طبیعت و محله پرداخته و آن ها را با ادبیات و تمثیل های کودکانه بیان می کند. در نهایت هر کتاب را با این جمله به پایان می رساند: اگر این نعمت نبود چه می شد؟ و سپاسگزاری از خداوند؛ مثلا اگر شب و روز نبودند چشم های ما از تاریکی خسته می شدند. خدایا از تو ممنونیم برای این نعمتها. در واقع، از تصور و تخیل نبودن نعمت برای اشاره به وجود و سودمندی آن استفاده می کند.

هر چند برخی از مفاهیم انتزاعی مانند هنر و هوش و یا استفاده از برخی کلمات نامانوس مانند :درنا، واشر، اریگامی وشاید برای این رده سنی مناسب نباشند. اما در مجموع خواندن این کتاب را به والدین عزیز حتما توصیه می کنیم.

موضوعات کتاب شامل موارد زیر هستند:

1- آسمان رنگارنگ. 2- درخت گیلاس. 3- باران. 4- اردک های سفید. 5- ماه و ستاره. 6- دنیای رنگارنگ. 7- شب و روز. 8- قلب های مهربان. 9- لبخند. 10- همه رشد می کنند. 11- فکر و هوش. 12- حیوان های اهلی. 13- زبان. 14- صداهای زیبا. 15- هنر

خواهشمند است نظر خود را در مورد محتوای کتاب با ما در میان بگذارید.

لطفا نظر خود را درباره این اثر هنری بیان کنید.

منتخب نظرات شما درباره این اثر هنری: