خدا دوست من است

نام کتاب: خدا دوست من است

نویسنده: لیزااو.انگلهارت

مترجم: برزو سریزدی

انتشارات: ثالث

معرفی کتاب:

کتاب خدا دوست من است به عنوان راهنمایی برای ارتباط کودکان با خدا، نوشته ی الیزا او. انگلهارت، با تصویرگری خوب آر.دبلیو الی و ترجمه ی برزو سریزدی است. این کتاب در زمره ی کتاب‌های مهارتهای  زندگی است که انتشارات صابرین آن را منتشر کرده است. نویسنده در مقدمه بیان می‌کند که بچه‌ها در سنین 7 تا 9 سال بیش از قبل اجتماعی می‌شوند و بنابراین وی در تلاش است خدا را به عنوان یک دوست و رفیق صمیمی برای بچه‌ها معرفی کند.

محتوای کتاب از آن جهت که ویژگی‌هایی را که تقریباً تمام بچه‌ها برای دوستان خود قائل هستند، به خداوند نسبت می‌دهد، قرابت خوبی با ذهن کودک پیدا می‌کند. مثلاً اینکه یک دوست تو را برای خودت می‌خواهد، دلش می‌خواهد همیشه با تو باشد، به تو کمک می‌کند، با تو در ارتباط است، دوستش را می‌بخشد و از آن مهمتر اینکه دوستی او همیشگی و تا آخر عمر است. اما این دوست مانند دوستان دیگر نیست که بشود او را دید، بلکه باید در قلبت احساسش کنی.

در مجموع به نظر می‌رسد ویژگی‌هایی که نویسنده برای خداوند به عنوان یک دوست واقعی و خوب بیان کرده و ادبیاتی که برای بیان آن‌ها به کار برده است، از جامعیت، سادگی و روانی خوبی برخوردار هستند و کودکان می‌توانند با این کتاب ارتباط برقرار کنند.

بنابراین به والدین عزیز خواندن این کتاب را همراه با کودکان خود توصیه می‌کنیم.

خواهشند است نظرات خود را در خصوص محتوای کتاب با ما در میان بگذارید.

لطفا نظر خود را درباره این کتاب بیان کنید.

منتخب نظرات شما درباره این کتاب: