دیدنی‌های خدا

نام کتاب: دیدنی‌های خدا

شاعر: مهدی وحیدی صدر

سال انتشار: 1399

ناشر: جمال

معرفی کتاب:

کتاب دیدنی‌های خدا با ایده و طرح آقای غلامرضا حیدری ابهری در زمینه‌ی بازنویسی حدیث توحید مفضل برای کودکان، به قلم آقای مهدی وحیدی صدر برای مخاطب سنی گروه «ب» به زبان شعر درآمده است. کتاب توحید مفضل گفتگوی بلند امام صادق (ع) با یکی از شاگردانش به نام مفضل است. امام صادق (ع) در این حدیث طولانی، حکمت و راز شگفتی‌های آفرینش و زیبایی‌های جهان هستی را بیان می‌فرمایند.

دیدنی‌های خدا که تصویرگری و رنگ آمیزی آن را به ترتیب خانم‌ها کلثوم نظری و مهناز رضایی بر عهده داشته‌اند، با برداشتی نو از این حدیث، در هشت جلد به شگفتی های آفرینش خداوند پرداخته است. شیوه‌ی روایت کتاب بدین شکل است که نعمت‌های ملموس خداوند برای کودکان مانند خواب، دندان، چشایی و بویایی و یا حیواناتی مانند گاو، مورچه، ماهی و… در قالب شعر معرفی می‌شوند. سپس حکمت اندام‌ها و برخی از ویژگی‌های منحصر به فرد آن‌ها بیان می‌گردد. در کنار شعر همان مطالب به بیان نثرگونه نیز آورده شده‌اند تا مفهوم روشن‌تر شود. عناوین هشت جلد هر چند متفاوت هستند، اما هر فصل به بیان 11 نمونه از نعمت‌های مختلف خداوند می‌پردازد:

  1. این جهان کار خداست
  2. خدا آگاه و داناست
  3. ببین خدا چه‌ها داد
  4.  قدرت خدا پیداست
  5. خالق ما زنده است
  6. ای خدا نگاهم کن
  7. خدای پاک و مهربان
  8.  ای خدا ما را ببخش

در مجموع شعرهای کتاب از زیبایی و روانی خوبی برخوردار هستند و می ‌توان گفت توانایی جذب مخاطب سنی خود را دارند. همانطور که ناشر هم ذکر کرده این مجموعه با استقبال بسیار زیادی روبرو و به زبان‌های مختلفی نیز ترجمه شده است.

خواهشمند است نظرات خود را در مورد محتوای کتاب با ما در میان بگذارید.

لطفا نظر خود را درباره این اثر هنری بیان کنید.

منتخب نظرات شما درباره این اثر هنری: